Kategorie: Wszystkie | ludzie | sekcja | zadania domowe
RSS
piątek, 16 czerwca 2017

 

 

Tak, tak! Kolejny rok zaliczony! Talenciaki wyszlifowały talent niby jubiler brylant i jak na taką okoliczność przystało, pochwalić się 

trzeba było. Wystawa końcowa być musi i była!

Były przemówienia na cześć, ku chwale i dla zachęty.

Chwalono nas, a my oczywiście pochwały łykaliśmy jak bocian żaby, bo niby dlaczego nie? Pracowaliśmy jak należy, powiesiliśmy jak należy (i nic nie spadło!) Żagań do rozmiarów pocztówki zmniejszyliśmy i niech ktoś nam pokaże takiego co by też tak potrafił?

Więc, Szefostwo przemawiało, a reszta jak należy,

słuchała, i gdzie trzeba, klaskała!

 

Nie zabrakło oczywiście aparatów, które trzaskały migawką, błyskały fleszamia gdy przemówienia, podliczenia i zachęty do dalszej owocnej itd, itp. zakończono, oglądano to co wisiało, bo po to zostało to tam powieszone!

Ludzie chodzili, oglądali, a panowie z aparatami błyskali po oczach ile się dało! Bo nie tylko "balansowicze" z aparatami się obnosili, ale i fotografowie "wlozki" też tam byli, dokumentację wizualną poczynili, i dzięki temu widać, że ja też tam byłam i uczestniczyłam, a nie tylko migawkę zwalniałam!


Hura! wreszcie i ja jestem!!!

Wszystko się kiedyś kończy, więc i część "wystawowa" została zakończona. Następnie przemieściliśmy się piętro wyżej, a tam nas doceniono po całości!

Były wręczenia, gratulacje i oczywiście część artystyczna. Po zakończeniu owej, "balansowicze" zeszli do swojego ulubionego podziemia, gdzie czekał katering przez naszą Lucynkę przysposobiony. Kawę i herbatę pito, słodkościami zakąszając i rozmową dosładzając.


Tak. Kolejny rok razem i chyba to jest najważniejsze! Być z tymi z którymi czujemy się dobrze, i którzy z nami także chcą spędzać te parę chwil w tygodniu. A że przy tym zrobimy parę fajnych fotek, to tylko radość dla potomnych!

Niech wiedzą jak "balansowicze" potrafili być zadowoleni z codzienności!

A że byli, to dowód poniżej! :0


Tak więc..., ogłaszam rok szkolny 2017 za zakończony!

(ale jeszcze jedno spotkanie będzie, więc zapraszam za tydzień:) )

20:45, sekcjabalans
Link Komentarze (1) »
niedziela, 11 czerwca 2017

Ostatnie zajęcia wreszcie w świecie. No może przesadziłam z tym "światem", ale wreszcie wyszliśmy z podziemia. Ruszyliśmy na wieżę, by na Żagań spojrzeć z wyższej półki.

Ale żeby patrzeć z wysoka, trzeba na te wysokości się wdrapać. I drapaliśmy się! Trochę posapując, trochę postękując, ale weszliśmy wszyscy i nawet koleżanka Pajączek, wysłała swój lęk wysokości w czortu mać, i weszła! Zdjęcia trzaskała jak karabin maszynowy (choć z pozycji siadu) i to jest właśnie przykład, co może miłość do fotografowania poczynić!

Nie możliwe? No to patrzajcie poniżej!

Tak się zdobywa wieże!

A jak już zdobyliśmy, to każdy wyciągnął z obiektywu ile się dało i robił dalsze i bliższe widoczki.

Lecz nie byłabym sobą, gdybym przy okazji nie "ustrzeliła" swoich kamratów, ale to już "ku pamiątkowości" i dokumentacji.

Porządek w papiurach, sprawozdaniach i innych ustrojstwach być musi! Żeby nie było, że nie było! Było!

A jak się już napatrzyliśmy, napstrykaliśmy, nacieszyliśmy oko i szkiełko, to czas było zejść. Zejście było o tyle przyjemniejsze ( z pominięciem fragmentu schodów, które były utopione w czerni (czytaj, nie oświetlone) ), że zatrzymywaliśmy się, duchy na schodach pozdrawialiśmy, fotki im robiliśmy, i nawet dziękuję nie usłyszeliśmy. Jakieś źle wychowane one były, a może po polsku nie rozumiały?

Mijanym po drodze oknom też nie daliśmy spokoju i ustrzeliliśmy "widoczki z okna". A co!

potem jeszcze "wyłapaliśmy" schody w pionie i poziomie


by wreszcie wyjść na zewnętrzną, zajść wieżę od przodka, i "zrobić" kaplicę.

Byłam tam pierwszy raz, i chyba trzeba będzie tam wrócić. Na spokojnie i przy lepszym świetle. Ale i tak było na czym obiektyw zatrzymać!

Na koniec..., usiadłyśmy na schodkach, odsapywałyśmy, a ten i ów strzelał ku nam z migawki! Tak trochę na zasadzie - ty nam, to mi tobie.

Przetrzymaliśmy:)

Ale czy to dziwne? Nie! Baśki, to Baśki, i nie ma mocnych! :)

To tyle relacji z zajęć wieżowych. a jaki Żagań nam się pokazał, to już w kolejnym poście!

Do zaklikania!


poniedziałek, 29 maja 2017

Jeśli myśleliście że nas już nie ma, to melduję że jesteśmy nadal, tylko obsługa bloga (czyli ja) trochę nawalam. 

Moja wina, ale już się naprawiam, i żeby już więcej postojów takich długich nie było, podzieliłam się radością prowadzenia tej radosnej twórczości (czytaj bloga) z kolejnym balansowiczem, a ściślej, z balansowiczką. Teraz jak nie ja, to Ona coś podrzuci, by się nie nudziło i było po co tu zaglądać! 

To tyle w sprawie absencji blogowej. Co w temacie zajęć? Ano spotkanie jak zawsze w czwartek się odbyło, i poniżej przedstawiam dowód wizualny! Słowny też dorzucę, bo i słowa się tam plątały w formie dialogu).


Jak widać na załączonym obrazku, frekwencja dopisała, była młodzież, dojrzałość też się wstawiła, a i jesienni zameldowali się również. Kolega Marek, będący na chwilówce domowej, na którą zjechał aż z za wody, przytuptał, bo się stęsknił za nami, a my za nim! Dobrze jest mieć do kogo wracać i kogo witać:))))

Jak widać, Panowie mocno zajęci sobą i telefonami, ale im odpuszczono ze względu na "chwilówkę" Kolego Marka, za to inni z wolna zabrali się do pracy!

Wystawa się sama nie zrobi! Trzeba zdjęcia umieścić na tym na czym mają być, to "coś" trzeba umieścić na kolejnej płachcie brystolu, a całość wsadzić w antyramy i powiesić! Sporo roboty? Sporo, ale jak coś ma wisieć, to trzeba to porządnie zrobić i powiesić, żeby nie się nie zerwało!


Tak więc zabrano się ostro do pracy, i rączki wykonały co należało wykonać, a główki wykombinowały jak to zrobić, by było jak trzeba.

I tak w pocie czoła i z wygiętym kręgosłupem zdjęcia zostały przyklejone jak należy, a całość przygotowana do wsadzenia w ramy i do powieszenia. Ale to już w następny czwartek, bo przerobić całość od razu się nie dało. Mało czasu, kruca bomba, mało czasu było! 

A co kleiliśmy i jaki będzie temat wystawy?

To w kolejnym poście! Żebyście mieli po co tu w kolejny tydzień zaglądać! Do zaklikania:))))

23:03, sekcjabalans
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 kwietnia 2017

Wszyscy wiemy co to zebra. Zwierzak? Zwierzak też, ale asfalt też ma swoją zebrę, kiecka w paski też, i Balansowicze też. 

Mamy, paski czarne na białym, czy białe na czarnym? I tu mamy luksus! Każdy może sobie wybrać własną wersję. A ot wersja nasza! Zadanie domowe - ZEBRA.

 

 

 

 


 


I to tyle w kwestii pasków zebrowych:)

14:40, sekcjabalans
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 kwietnia 2017

A więc ..., przeciwstawności część kolejna. Tym razem przeciwko sobie staje PROSTE I KRZYWE. 

Temat niezbyt trudny, bo gdzie by nie spojrzeć, na co by nie popatrzeć,krzywizna goni krzywiznę, a proste goni proste.

No bo spójrz na siebie! Nogi proste (powiedzmy), nos prosty (powiedzmy), a już brzuszek nie do końca! Bo i tu na okrągło, i tu trochę wypukło, i już mamy proste i krzywe.

A i spoglądając przed siebie. Tu ulica prosta, a tu już ostry zakręt, tu samochodzik z prostymi podłużnicami, a za zakrętem już nie koniecznie.

I można by tak mnożyć przykłady w nieskończoność, ale nasz blog nie służy zanudzaniu odwiedzających, lecz pokazaniu naszego punktu widzenia na kolejny temat.

Tak więc nie nudźmy słowem, lecz zainteresujmy obrazem.

A czy potrafimy interesująco zainteresować?

Sami oceńcie i ..., jeśli dobrniecie do końca i nie zmienicie stronki, znaczy się że się udało.

Co? A no, pokazać i proste, i krzywe sposób który nie uspał oglądających! :))) 

zapraszamy!

 Jak widać powyżej, Alicja, umysł ścisły, postawiła na proste i krzywe w formie prostej i ścisłej. Od razu widać co jest jakie, i nie trzeba się zastanawiać, "co autor miał na myśli". 

Autor (a ściślej Autorka), miała na myśli, Proste i Krzywe!


 Gienia wiadomo, po swoje proste i krzywe poszła tam, gdzie ją dusza ciągnie. A że góry mają  krzywizny, a w dolinkach proste też się znajdzie, więc zadanie zaliczone, a przy okazji podrzuciła nam parę pięknych górskich krzywizn i zabytkowych linii prostych. 

 Józef, były maszynista ciuchci śmigających (powiedzmy) po polskich szynach, krzywiznę oczywiście znalazł na szynowym zakręcie, a że też działkowiczem jest sercem i duszą, więc proste zaserwował nam prosto ze swojej działki. Czy ptaszki mają proste dziobki? Chyba tak, a przynajmniej ten z tym irokezem na głowie. Przyleciał na jedzenie, czy imprezkę? :)


 Gdzie zaliczysz proste i krzywe bez latania po hektarach? Wiadomo! W lesie! Drzewa dostarczą materiału na zaliczenie tyle, że można by z tego tartak Krzywo-prosty udziergać. I tak Lucynka zrobiła, ale żeby nie było że na łatwiznę i same drzewa, (i proste i krzywe), to doniosła do tego lampę, która w temat wpisała się doskonale! Poroste-krzywe-zaliczone!

 


 Natalia, proste ozdobiła jesienią, krzywe zawiesiła na sznurku, a połączone krzywe z prostym odpaliła wprost do nieba. 

Jak widać powyżej, konkurencję gwiazdom zrobiła sporą, i teraz księżyc może mieć kłopot. Za kim polecieć? za prostą czy krzywą?


Jak się ktoś mocno uprze, to i na prostym drzewie krzywiznę znajdzie. Ola to uparte stworzonko, więc znalazła co jej było potrzeba. I to nie tylko na drzewie, ale i nad wodą, i w wodzie, i na ziemi i..., i jeszcze niebo zostało, ale znając Olę, to i tam dotrze. :)


 Pajączek miała prosto z prosto i krzywo. Jak się ma dzieci, to już one potrafią dostarczyć i prostego i krzywego, i tak zakręcić, że trudno się wyprostować. Dziatwa załatwiła temat tak dokładnie i z taką mocą, że Pajączek aż nad wodę zbiegła, by tam oddech złapać, a przy okazji, kolejne porsto-krzywizny dostarczyć! Co i dlaczego robiła za kratkami, tego nie wiadomo. Jak będzie wiadomo, doniesiemy!


Gdy kawałek konara na drzwi spadnie, to mamy i proste i krzywe. Fakt, że trochę ciężkie i toporne, to krzywe i proste, więc Wiktoria (by lekkości zadaniu nadać), gałązki z jakimiś sprężynkami dołożyła, a żeby nie było, że to już wszystko na ten temat, to własnoręcznie, krzywe i proste, czarnym, na białym poczyniła. Można? Można!


A ja? A co ja się będę męczyć, latać, szukać? Szyba wykrzywi mi wszystko co trzeba, ulica dostarczy i prostego i krzywego, a słońce na murze dołoży swoje. Jest i krzywo, i prosto, więc.., zaliczone! (chyba).

I tak, dobrnęliśmy szczęśliwie do końca. Czy krzywe pozostało krzywe, a proste proste? A może proste skrzywiliśmy, a krzywe wyprostowaliśmy? Ale nawet gdyby, to i tak będzie i krzywe i proste, a o to chodziło.

To na tyle. Acha..., kolejny temat to..., zebra! Jaka? za dni kilka będzie odpowiedź. Wystarczy tu wrócić:)))))

ZAPRASZAMY:)

piątek, 24 marca 2017

Że coś może być lekkie, a coś ciężkie, to wiemy wszyscy.

Siatka z zakupami-wiadomo - ciężka, portfel po zakupach- wiadomo- lekki, a przysłowiowy papier i kamień, to już nie pozostawia wątpliwości, że ciężar miewa różną wagę, ale jednak zawsze coś tam waży.

Zestawienie tych dwóch pojęć było naszym kolejnym zadaniem.

Jak kto widzi ten temat?

Ano tak!

A że od dawna wiadomo, że nie samą sztuką człek żyje, więc Lucynka doniosła coś dla ciała. By jednak nie było to pozbawione doznań estetyczno-wiosennych, do jadła dodała roślinkę wiosenną!

Roślinki  zostały, jadło pożarto!

I czyż w tym temacie nie było lekko-ciężko? Wiadomo co było lekkie, a co ciężkie, zwłaszcza jako dodatkowy + w pasie, i nie kwiatuszek temu winny!

No dobrze, koniec z jadłem, czas na sztukę! Więc, parę sztuk lekkości i ciężkości które donieśli balansowicze!

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję że nie było to ciężkie, lecz lekkie, i że dacie się namówić na kolejną wizytę bo za tydzień PROSTE-KRZYWE!

:)

11:20, sekcjabalans
Link Komentarze (1) »
środa, 22 marca 2017

Jutro kolejny czwartek, a o poprzednim nic a nic? A jednak nie! Może późno, ale jest o tym co było. A były głównie zwierzaki. Nie żeby Balansowicze za zwierzęta robili, ale je w zadaniu domowym donieśli. 

Był i kurnik, i chlewik, były skrzydlate i kopytne, i nawet małpa (albo szympans) też była. Jednym słowem, zwierzęco było że hej! 

A jak to wyglądało? A no tak! 


Jak widać, Alicja po halach pohasała z bacą, by na nizinach zająć się sierściuchami.

Ania wyraźnie postawiła na portret z profilu. A jak portret, to oczywiście w tonacji czarno-białej!

 

Ela zaprzyjaźniła się z ptactwem (częściowo dzikim), i ustrzeliła kilka sztuk! :)

 

Jeśli Gienia, to góry nasze góry, a między górą, a niziną zwierzątka hasały, polegiwały, ratowały, a Gienie je wszystkie (no, może coś tam jeszcze na szlaku zostało) przyhołubiła i doniosła na zajęcia jako zadanie domowe!:)

 

Gdyby kózka skakała, to by ją Lucynka nie pstryknęła, ale że była spoko, to i ją ucapiła. Konika i kury załapały się z biegu! też zwierzaki, jakby co!

 

Markowy kot trochę znudzony jakby, trochę myślami gdzieś hen, ale nie dziwota. Sierściuch już taki dożyty fotograficznie, że nie będzie się wysilał. Pan chce robić pstryk, niech robi, a co mu tam. ;) 

 

 Nie wiem z czego się to kocisko tak chichrało, ale Natalia musiała !niezłego czadu dać, skoro sierścicha tak poniosło!

 

By zadaniu domowemu sprostać, Józef nie zawaha się ruszyć w rejony niedostępne zwyczajnemu mieszczuchowi, a mianowicie, i do chlewika, i do kurnika. Prosiaki  jak w wojsku, równym rzędem stanęli, kury, mniej zdyscyplinowane, pałętały się tu i tam, i nawet kogut nie zmusił je do posłuchu, ale Józef i tak dał sobie z nim radę! 

A gdy Józef już zrobi to co trzeba (czytaj zdjęcie!), to przestawił się na ptaszki, kotki i pieski. Ściślej mówiąc.., jednego pieska i to własnego osobistego! 

 

Gryzoń robił za sprintera, a pies padł, co tu było grane? 

 

Był koń który mówi, jest koń który rży ze śmiechu.


Czyżby metoda kija i marchewki? E, chyba nie, Pajączek ma ludzkie serducho:))) 

 

 

Mój zwierzyniec i z pod domu, i ten z dalszych krajów. Ale zwierz to zwierz (cokolwiek by o nim nie mówić). 

 

Lew pluje, koń w galopie, kot znudzony, żuczek (chyba ) z nosem w kamieniach, i dopiero łabędzie się postarały! Pozowały jak należy. Widać Wiktoria podniosła im gażę! :) 

I to na tyle Kochani. A jutro oddajemy prace w temacie "lekkie-ciężkie".

Czy kilogram cukru i szczypta cukru to jest to? 


piątek, 10 marca 2017

Fotografia z czerwonym motywem. Temat dający niezłe pole do popisu, więc Balansowicze jak mogli, jak im sprzęt i umiejętności pozwalały, tak się popisywali.

Może z tym popisywaniem to przesadziłam, ale starali się uczciwie zaliczyć zadanie. Jedni potraktowali to bardzo ambitnie i naprawdę prace takie, że czapki z głów, inni z poczuciem humoru, a inni, zrobili na ile im możliwości starczyło.

Przeglądaliśmy to co przynieśliśmy, dyskutowaliśmy jak było, a jak mogłoby być, łykaliśmy pochwały ale też i krytykę i czas biegł niczym sprinter

A oto co oglądaliśmy. Oglądnijcie i Wy, jeśli to dotarliście :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mam nadzieję że się podobało, bo autorzy naprawdę się starali.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za tydzień:)

Będą zwierzaki!

poniedziałek, 06 marca 2017

Fotografia, to rzeczywistość zatrzymana w kadrze, ale i nie tylko. Można także przy pomocy wyobraźni, wiedzy i umiejętności, zabawić się w magię.

Taką umiejętnością i wiedzą podzielil się z nami nasz kolega Marek.

Uczestnicy przyswajali, próbowali z różnym skutkiem, ale patrząc na prace Marka, jest o co powalczyć.

Dzisiejsza relacja foto z zajęć, będzie skladową kilku uczestników, gdyż admin bloga, czyli ja, na zajęcia nie dotarlam. Jednak Balansowicze zadbali o material, doslali, i dzięki temu kolejny czwartek udokumentowany!

A bylo to tak!

Ola ma wreszcie aparat którym można poszaleć! Póki co, poznają się wzajemnie, ale znając zamilowanie Oli to fotografii, poznają się bardzo szybko!

Gratulacje Olu, i witamy wśród "soniaków" :)

 

No i teraz wiadomo kto pożarl martwą naturę! I rób tu zdjęcia czlowieku!

 

Jak widać latwo nie bylo!

 

Nie martw się Marek, coś jednak wychodzi! Dadzą radę! :)))

 

A JAK MOŻE WYJŚĆ? OTO PRZYKLAD DOBREJ ROBOTY!

PRACE MARKA - prawda, że magia?

Można? Można!

Fotografia nie tylko może zachwycić, wzruszyć, ale i dostarczyć niezlej zabawy!

Od zaklikania Kochani!

niedziela, 26 lutego 2017

Ten czwartek był dużym wyzwaniem! I to ze względów zdrowotnych, jak i wysiłku umysłowego. Dlaczego? A łatwo jest przetrwać "tłusty czwartek? Nie wiecie? Spytajcie wątrobę i resztę układu trawiennego.  Ja wiem co mówię, a i Wy pewnie wiecie, tyle że wątroba swoje, a pączusie, faworki i oponki swoje! Katering jak zawsze się wykazał, i dostarczył wszystkiego co tradycja nakazała. My również tradycji wierni byliśmy i z wielkim zapałem zadość jej uczyniliśmy!Ale nie myślcie, że tylko obżarstwem się raczyliśmy!


Aparaty zostały zaprzęgnięte do pracy, a my z nimi. Tryptyk był tematem tego czwartku (oczywiście do spółki z pączkami i innymi faworkami), a to temat piękny, wdzięczny, choć wymagający dużej pracy, choćby z racji tego, że jak sama nazwa wskazuje, jedna praca z trzech się musi części składać. Nie mniej jednak, i prace domowe, i prace uskutecznione na zajęciach, niezbicie wykazały, że żeśmy się wykazali!

Czy tak było, czy to tylko moje pobożne życzenie, osądźcie sami. 

Cała prawda poniżej!

 

 

 

 

 

 


17:13, sekcjabalans
Link Komentarze (3) »
piątek, 17 lutego 2017

Horror i leżaki opuściły wreszcie nasze balansowe podziemia, czyli korytarz pałacowy, więc już w czwartek będziemy mogli korytarz ten użyć jako naszą pracownię. 

Celem wyjaśnienia..., horrory i leżaki to..., horrory to gatunek filmowy który był wyświetlany na korytarzu dla młodzieży, leżaki to sprzęt na którym owa młodzież polegiwała w czasie oglądania wyżej wymienionego gatunku, a wszystko razem to..., zagospodarowanie ferii szkolnych! Koniec wyjaśnienia!

Koniec ferii i koniec horrorów! Wracamy do pracy! Ale to od następnego tygodnia. W ten czwartek przeglądaliśmy to co kto doniósł i przegadaliśmy tematy kolejnych spotkań. 

Jak widać powyżej, nie tylko starzy bywalcy dostarczyli się na zajęcia, ale i najmłodszy narybek dotarł i nie przeszkodziła dosyć późna pora.

Młodzi pstrykali nam zdjęcia, my popatrywaliśmy na monitor, i tak zajęcia, w zgodnym rytmie młodości i dojrzałości mocnej minęły jak sen jakiś. 

Czekamy na kolejny czwartek, a póki co popatrzmy na to co niektórzy z nas przynieśli ze sobą!

 

 

 

 

 

 

 

I to tyle w tym poście! 

W kolejnym możemy się spodziewać nie tylko tego co będzie na zajęciach, ale i zadania domowego. Jaki temat? 

Zapraszam w następnym tygodniu, a wszystko będzie wiadomo! :)

niedziela, 12 lutego 2017

To że mnie zarazek powalił na łopatki, to nie znaczy że sekcja balans też leży. Nie leży, ale pracuje i realizuje plan zgłębiania dalszego meandrów fotografii. 

Były prace nad tym co za oknem, czyli zimą prawdziwą, były dłonie, było "wieczorową porą", i były spotkania we wspólnym gronie, a to chyba najważniejszy aspekt tych naszych nasiadówek.


Co prawda luty nieźle mrozi nam drogi i nosy, światła do fotografowania jak na lekarstwo, lekarstwa leczą tylko na reklamach, a zarazki grypowe i grypopochodne walą nam po frekwencji, ale nas trzyma przy życiu jedno..., jeszcze chwila i wiosna będzie, a wtedy ruszymy z aparatami w świat ten mniejszy i większy i będziemy się wykazywać, oj będziemy!!!!

Póki co, dłonie, łapki, ręce, grabie, łapy, przeszczepy, czyli..., dłonie w naszej fotografii! 

No to łapcie za rączkę i idziemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I tu kończy się nasz spacer. Tą zaśnieżoną drogą pójdziemy i dojdziemy mam nadzieję na następne zajęcia. 

Tylko uważać na przejeżdżające samochody, a zwłaszcza na jadących Vipów, bo mogą zmieść z drogi i to bez zapowiedzi:)))) 

sobota, 14 stycznia 2017

Zaczynamy kolejny rok. Zaczęto od przeglądania prac starych mistrzów, od planowania tematu kolejnych zajęć i od bycia we wspólnym towarzystwie. A że w nim nam miło, to widać poniżej:)


I tak to wyglądało na zajęciach, a po za nimi to co Balansowicze porabiali?

Czy śnieg, mróz, wiatr i inne wredne paskudztwa pogodowe mogą zmusić Balansowiczów do odłożenia aparatu na górną półkę? W życiu!

My wskakujemy (za przeproszeniem) w ciepłe pantalonki lub kalesonki (zależne od płci) dolnymi partiami człowieka człeka, a ciepłymi kurtkami i czapkami odziewamy górne części kadłuba i ruszamy! W miasto, w pole, w przedpola, w lasy i knieje i gdzie się da dojść i dobrnąć i robimy co kochamy, znaczy się.... FTOKI!

I właśnie Lucynka przyniosła to co doniosła z zimowego wypadu! :)

 

 

 

 

 

 

 

I takie to zimowe wędrowanie i kadrowanie Lucynki było. A kiedy odmarzła i odtajała, to dostarczyła co zrobiła, a ja dla oglądalności tu wstawiłam. :)

Marek doniósł zimę angielską. Zimę na ziemi, na wodzie i na niebie. Wygląda jak wiosna, ale to naprawdę zima! Przynajmniej Marek tak zapewnia, a my nie mamy podstaw by mu nie wierzyć! :)

 

Pajączek zaś znalazła swoją zimę w Żagańskich klimatach. Klimaty jak widać na biało, jak przystało na styczeń, ale Pajączek jest tradycjonalistką i wiosny w zimie pokazywać nie będzie! I dobrze! Porządek w naturze być musi!


 

To tyle od Pajączka, a teraz Baśka, czyli ja. Moja zima po polach latała, a ja za nią. Polatałyśmy więc tu i tam. Trochę po ścieżkach, trochę po ugorach, popatrując to po horyzont, to trochę bliżej. Ot, taka zima tuż za płotem.

 

Ola zimę oznaczyła czerwonymi butami, tulipanem znalezionym po drodze,  psem co zimy się nie boi, i dróżką przy płocie.


 

 I to tyle z zimowych klimatów.

środa, 21 grudnia 2016

Coś blox'owy admin wyczynia, bo przemeblowany blog tak, że trudno w nim znaleźć cokolwiek. Czekałam aż może się naprawi, ale widać że nie, więc wstawiam jak leci i zobaczymy czy doleci!

A więc..., po wystawie! Zdjęcia obejrzane, skomentowane, pochwalone, autorzy dowartościowani, ale poi kolei!

Zameldowaliśmy się jak należy. Sprzęt przysposobiliśmy do pracy, wiktuały postawiono na stole, i...

 

i ruszyliśmy wystawę otwierać! Otwarcia dokonano jak należy, i oczywiście odpowiednie osoby!


słowa były miłe, niekiedy nawet aż troszkę zawstydzały (pozytywnie oczywiście), bo chwalono, dziękowano, i podziwiano pracowitość sekcji.

Następnie, ci co chwaleni byli, odpowiadali równie miłym dziękowaniem i "co złego to nie my" :)


Ale żeby nie było że tylko chwały i pochwały, to i o pracach wiszących i ich autorach również wspomniano.

Wszyscy słuchali pilnie i notowali w pamięci treści podane.

 

 

 

 

 

Gdy już część oficjalna została dokonana, można było popatrzeć, pogadać co, kto, jak i dlaczego właśnie tak tą fotkę zrobił.

I chodzono, oglądano, i stawano, i rozmawiano, i...

 

 

 

 

 

 


gdy już wszystko przepatrzono, omówiono i pochwalono, można było zejść do podziemia, gdzie po duchowej strawie, czekała na nas strawa jak najbardziej realna!


gdy już wszyscy znaleźli swoje miejsce za stołem, przystąpiono do dzielenia jadła i picia.

Tym razem zaszaleliśmy! Lucynkę, która jak zawsze doniosła pyszności,


wspomogła swoimi wypiekami Pani Zosia, a że Wigilia tuż, tuż, to Kasia pierogi z kapustą i grzybami udziergała i doniosła.


Był też opłatek, były życzenia, uściski i dużo dobrej energii!

Było rodzinnie, było po Balansowiczosku, czyli miło, jak najmilej!

 

Jedliśmy, piliśmy (oczywiście herbatkę i kawkę!) rozmawialiśmy,

 

 

 

 

 

 


i z każdym kolejnym spotkaniem, przekonujemy się, że całkiem dobrze nam w naszym towarzystwie, bo gdy się zbierze grupa ludzi, których łączy pasja, to nie będą się ze sobą nudzić!

Reasumując! Kolejna wystawa za nami, kolejny rok również!

Spotykamy się już w nowym roku, więc możecie od nas odpocząć!

Ale nie liczcie na względy! Po Nowym Roku WRACAMY!!!

:))))


sobota, 10 grudnia 2016

Ale zanim zaczniemy, zanim będzie można przy kawie powspominać jak to było z tym rokiem co właśnie mija, to po korytarzach pałacu książęcego i w podziemiach, (zamiast książątek różnej maści), stał przy stołach, a potem biegał, Naród Prosty, (choć w niektórych, podobno, nieśmiało, ociupinka krwi szlacheckiej gdzieś w aortach chlupała) takie rozmowy prowadząc!

- Zaprawdę mówię wam, że zamiast gadać i gadać, do pracy trza się wziąć, a dzieła nasze zawisną na sznurze! tfu! chciałem rzec, na żyłce!

Najważniejsza logistyka, a potem to już pikuś! Ino kleić, przymierzać, poprawiać (tylko czemu ta zaraza ciągle krzywo się przykleja?) Zamknąć tam drzwi, bo przeciąg fotki krzywi!

- Tu się da 4 cm, tam 7 i będzie!

- A jak braknie centymetrów to co?

- To Pajączek skoczy do biedronki i dokupi!

Ech te młode, młode! Niezdecydowane to takie! Przymierza, przymierza, a to trzeba plasnąć na karton i niech leży jak należy!

Kleili, przyklejali, ramkowali, to i do końca dotrwali. Jeszcze tylko o stół się wesprzeć, kręgi w kręgosłupie ustawić w pionie i można iść się wieszać!

Jak dwoje pracuje, to dwoje może sobie popatrzeć! Też odpowiedzialne zajęcie! Pion i poziom trzeba dostrzec, a nie zawsze jest widoczny!

Ja bym tą zieleniznę przestawił na główny korytarz. Niech się roślinka dowartościuje, a my tu może to pionowe powiesimy?

- Idę stąd! Wieszanie kaczek? Nie mam sumienia na to patrzeć!

- Gienia wisi, Weronika wisi! Baśka i Baśka też wiszą, Lucynka, wisi, Marek i Monika też..., więc kto nam jeszcze został do wieszania?

Hej! Chłopaki! Dziewczyny! Jeszcze ja, jeszcze ja!!!!!!!!!

- No! Ile razy ci będę mówił, ile razy!!! Tak się trzyma dzieło!! Patrz na mnie! Tak! A tak jak Ty, to trzyma się kobitę! Przyswoił?

No! Koniec! Możemy iść! Jeszcze tylko powiadomić wszem i wobec, że w tym tygodniu otwarcie wystawy i możemy pić kawkę:)))

 

 


Wasza Książęca Wysokość!!! Już poszli!!! Można wyjść!!!

Proszę za mną Jaśnie Pani! Na wystawę na lewo po schodach do góry!!!
 

wtorek, 22 listopada 2016

Czy aby na pewno? A jak na końcu drugim albo pierwszym kij owy się rozdwaja, to co? To przysłowie do śmieci? Jak ugryźć temat "kijowy"?

Przecież my ani bobry, ani korniki, więc? Więc, biorąc pod uwagę dbałość o uzębienie, plomby, mostki i sztuczne szczęki, tudzież opłaty za usługi stomatologiczne, postanowiliśmy tematu nie gryźć, ale sfotografować.

Zadanie zadaniem, i odrobić należy! No to odrobiliśmy!

KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE! Ma?

Takie to końce wypatrzyli nasi Balansowicze"..., nadadzą się?

 

 

 

 

 

 

I to wszystko w temacie "kija" i jego końców!

do zaklikania!


poniedziałek, 14 listopada 2016

Nazbierało się zaległości, więc bez zbędnego klepania wpisuję!

Sesja w ruchu zaliczona i udana, Zaduszki, które były zadaniem domowym również odrobione, a i z emocjami także sobie poradziliśmy. Pracowaliśmy uczciwie, i w pionie i w poziomie, i na stojąco, kucająco i nawet czasami i na leżąco. Wszystko dla sztuki!!!!"Sztuk" naprodukowaliśmy wiele, bo tematów też wiele i z tego tytułu, (a właściwie z trzech tytułów), ilość prac mnoga, a, ograniczona ilość miejsca na tym naszym "kawałku podłogi" (czytaj blogu) wymusza dość ostrą selekcję "radosnej twórczości". Chciałoby się wszystkie wstawić, bo wszystkie tego warte, ale cóż. Jak oszczędność, to oszczędność.

Spróbowałam trochę ustrojstwo oszukać, i zapodałam kolarze, które pozwoliły na pokazanie większej ilość prac. Że mniejsze? Ale za to więcej:)))).

Tak więc, my i nasza Trenerka, która wydusza z nas i z naszej wyobraźni wszystko co się da, przynosimy tu do wglądu i oceny kolejne nasze prace.

Bawcie się równie dobrze jak i my się bawiliśmy:))))

 


ZADUSZKI

RUCH

EMOCJE

 

ZADUSZKI

RUCH

EMOCJE

 

ZADUSZKI

EMOCJE

 


RUCH

EMOCJE

 


EMOCJE

ZADUSZKI

 

ZADUSZKI

RUCH

EMOCJE

 


ZADUSZKI

RUCH

EMOCJE

 

 

RUCH

 

EMOCJE

RUCH

 

RUCH

 

 

 

I to by było na tyle w tym temacie, a raczej w "tych" tematach.

mamy nadzieję że się nie nudziliście:)

zo zaklikania Kochani:) odwiedzajcie nie tylko od święta:)

niedziela, 30 października 2016

Dawniejszy szpital księżnej Doroty stoi nadal, choć pacjenta w nim nie uświadczysz, za to z sufitów i ścian sfruwają niczym ptaszki, kawałki odpadającej farby, pająki dziergają pajęczyny liczone na setki i kilometry, a po korytarzach hula wiatr z kurzem pod rękę. Podobno ma być lepiej, ale póki co jest co jest.

Nie dziwota, że dostając pozwoleństwo, zaanektowaliśmy obiekt na chwil parę i nie tylko. Było na czym obiektywy zatrzymać! Pracowaliśmy zespołowo i indywidualnie.


Mnie prowadziło i na górę i na dół, i po lewo, i prawo. Zwalniając co raz migawkę, przypomniała mi się opowiastka, którą to gminne wieści niosły.

Dawno, dawno temu, do szpitala Księżnej Doroty przywieziono rannego wojaka. Chłopina był mocno zniszczony i łapiduchy ostro wzięły się do roboty, by zatrzymać w nim ducha, co to już się wybierał za światełkiem w tunelu.

W trudzie i znoju połatali biedaka jak mogli, a gdy już ostatni supełek został zawiązany, przenieśli jegomościa do sali i położyli na łożu. Leżał więc sobie spokojnie, ( chłopina i bandaż), i nie wadził (póki co) nikomu. Co jakiś czas, siostra w białym fartuchu podchodziła do łóżka, spoglądała na pacjenta, twarz do jego ust nachylała, i nie o amory tu chodziło, jeno o to, czy dycha jeszcze czy już nie. Dychał, choć prawdę powiedziawszy nie powinien był.

Dni kilka tak za prawie nieboszczyka robił, a na sali, pacjenci w lepszej kondycji, zakłady zaczęli robić. Czy wyżyje czy ducha wyzionie. Nudzili się, więc taki hazardzik trochę im rozrywki dostarczał.

Niedoszły umarlak, (znaczy się wojak), zawziął się, i nie tylko nie umarł, ale gdy się przebudził, pić zażądał, a potem i jadło pochłaniał w takich ilościach, że biedny zaopatrzeniowiec kuchni szpitalnej prawie z torbami poszedł.

Zdrowiał nasz pacjent z dnia na dzień, i w miarę polepszenia na ciele, i duch w niego wstępował śmielszy. Konstanty mu było na imię, a nazwiska podania nie podają.

Tak więc, dobrzał w szpitalu Doroty Konstanty. Z tygodnia na tydzień lepiej mu było i na spacery po parku już zaczynał bez kul chadzać. Siostrzyczki chętnie mu towarzyszyły, (na wszelki wypadek, gdyby pogorszenie zdrowia nadeszło), a on nie oponował. To Brunhilda, to Gertruda, to Zenobia, to Dorota (nie mylić z Księżną Dorotą) przechadzały się z nim po ścieżkach ogrodowych, a bywało że i nad Bóbr się zapędzali i z oczu ludziom schodzili.


Czy schodzili gdzieś dalej, co robili, a czego nie, tego przesłania nie podają. Podają za to, że najczęściej owa Dorota chadzała z nim i tu i tam, aż i personel wyższy i ten niższy, i pacjenci płci obojga, zaczęli szeptać, że tych dwoje coś więcej łączy niż troska o zdrowie i dobrą kondycję!

Nie byłoby w tym nic złego, bo siostra Dorota stanu wolnego, ale Konstanty przyrzeczony narzeczonej podobno był, i było już po słowie.


Malagenia jej było na imię, i od lat kilku czekała na narzeczonego, który poszedł w kamasze i nie wracał, choć inni już dawno wrócili i pod pierzynami swoje niewiasty dowartościowywali.

Konstantemu widać nie śpiesznie do domu było, bo wedle lekarzy zdrów miał być, a on co raz to nowe dolegliwości zgłaszał.

I tak Konstanty z Dorotą chadzali sobie, a narzeczona gdzieś tam wyglądała i oczy za Kostusiem wypłakiwała.

Miłość wielka się w nich rozpaliła, i aż przypieka i tu i tam, więc pożar gasić im przyszło za pomocą ślubu. Bo Konstanty miłość Dorocie wyznał, o rękę poprosił, i odmowy nie usłyszał, a Dorota, nie usłyszała, że Konstanty narzeczony i to nie jej, że Malagenia w oknie stoi, tęsknie na drogę spogląda, i co raz bardziej wkurzona zaczyna śledztwo prowadzić, (celem odnalezienia narzeczonego żywego lub martwego).


Coś jej się tam zaczęło kołatać w rozumie, że może Konstanty gdzieś jakąś nadobną niewiastę spotkał i wracać nie zamierza, więc tym bardziej zawzięła się by go odnaleźć. Szczęście w nieszczęściu nieszczęsna miała, i kolegę narzeczonego jak raz spotkała. Ten również rany otrzymał na wojnie, do szpitala Dorotowego trafił, i z Konstantym na jednej sali leżał.

Wydobrzał szybko, poleżał krótko, ale na tyle długo, że widział amory kumpla, i jego z siostrami po ścieżkach i chaszczach chadzanie. Czy to ze złości, czy z zazdrości, ale wypaplał wszystko kobicie, łącznie z adresem i wiadomością, że zdrajca Konstanty w śluby idzie z niejaką Dorotą!

Wkurzyła się do białości Malagenia, spakowała co najpotrzebniejsze (w tym flintę po tacie kłusowniku) i ruszyła, niewiernego i jego flamę pokarać za łajdactwo!

Nieświadomą Dorotę w suknię białą przystrajają, welon na głowę upinają,


i prowadzą do kaplicy, a pan młody (fakt, że prawie dwa razy starszy, ale tak bywa jak uciech na mózg padną)


drugim korytarzem biegusiem pomyka ku lubej.

I nic się nie stało, tylko to, że małżeństwo zostało zawarte, i państwo młodzi na sesję zdjęciową się udali!

A że Dorota miała kupę znajomych, to i oni na zdjęcia się załapali.

 


Zdjęcia dla potomności zrobiono, i gdy państwo młodzi mieli udać się by skonsumować (już na legalu) związek, drzwi się otworzyły i stanęła w nich Malagenia umęczona podróżą, z wściekłością w oczach i flintą (po tacie kłusowniku) w rękach.

Konstanty oczy wytrzeszczył, Dorota aż za oblicze się złapała.

- Ty niewierny, ty zdrajco, ty łajzo, ty padalcu beznogi!!! - zakrzykiwała z rozpaczą i wściekłością Malagenia, jednocześnie repetując flintę – młódki ci się zachciało? (tu trzeba nadmienić, że siostra Dorota byłą nawet więcej niż trochę młodsza od Malagenii, która się trochę wiekowo posunęła, czekając na niewiernego) - Już ja ci dam młódkę!!!

I tu Dorotę małżonkę ruszyło!

- A ty kto? I czego się drze? - zawołała zbulwersowana Dorota – to mąż mój, a ja żona jego, i poszła ty stąd!! Nam się spieszy do konsumpcji, prawda Kościu?- zapytała męża żona.

Konstanty zaniemówił, bo wiedział czego się po wkurzonej Malagenii można spodziewać, i w myślach już zaczął układać sobie wytłumaczenie.

- Kto ja?- zawszeszczała zdradzona kobita – jam Malagenia, jego osobista narzeczona!

- Kochanie!!! - zaszeptał słodko wystraszony narzeczono- małżonek – to wcale nie jest tak, jak na to wygląda. i... - i nie dokończył,


Malagenia wypaliła z dwururki w głowię niewiernego kochanka, a potem załatwiła sprawę z siostrą Dorotą, wystrzeliwując jej piękną dziurę między biustem.

Niedawni państwo młodzi, a teraz małżonkowie, osunęli się martwi na posadzkę, a Malagenia sprawdziła czy należycie trafiła. Utwierdziwszy się, że oboje trup, odetchnęła z ulgą i ruszyła po schodach do wyjścia, a że było to piętro i schodów kupa, i że były betonowe a Malagenia ubrana w długą czarną suknię (na okoliczność żałoby po Konstantym), nie trzeba być jasnowidzem, żeby wiedzieć, że zaplącze się biedula w kieckę, potknie na schodach i spadnie na twarz aż do samego parteru.


Było dokładnie jak powyżej! Spadła nie tylko na twarz, ale na całą siebie i na śmierć!

I tak to zamiast dwóch nieboszczyków, w zaświaty wybrała się cała trójka!.

Ludzie długo gadali że zabójczyni spadła ze schodów w ramach kary z natychmiastowym wykonaniem i to nie tylko za robienie dziur flintą taty kłusownika, ale za to, że taka cnotliwa też nie była, bo czekanie umilała sobie krótkimi znajomościami bez zobowiązań.

Mawiano też, że najbardziej wkurzeni byli lekarze, bo narobili się przy Konstantym jak głupki, a ten dał się ustrzelić jak jeleń! Mawiano też, że nocami, przy pełni księżyca, słychać na szpitalnych korytarzach kłótnie kochanków, a niekiedy nawet i strzały. Byli i tacy, co widzieli białą i czarną postać, które zawodziły z żalu za niewiernym kochankiem.

I taka właśnie historyjka po umyśle mi się plątała, gdy zwalniałam po raz enty migawkę. Cicho było, żądne jęki i żale nie przeszkadzały więc pstrykałam ile się dało.

- Niezła jatka musiała tu być. - pomyślałam - ciekawa jestem czy to przy tym oknie Malagenia ubiła małżonków? - zastanawiałam się spoglądając na wielgachne okno, a że ładnie światło się z niego sączyło, to pstryknęłam mu focię.

Wchodząc do kolejnej sali (w poszukiwani dobrego kadru) spojrzałam na ekranik w aparacie, bo lubię wiedzieć co wyszło. Okno prezentowało się pięknie, tyle że w kadr mi ktoś wlazł? Tylko jakim cudem go nie zauważyłam? Dałam sobie spokój z myśleniem, bo łuszcząca się farba robiła całkiem niezły wzorek. Pstryk! Sprawdziłam rezultat, fajnie.


- Zaraz! Przecież ta baba przy oknie jest w kiecce, a u nas wszyscy mają portki! Jak jeden chłop i baba! - dotarła do mnie dziwna prawda! No to kto to? Zrobiło mi się deczko nieswojo.

Może zejść na dół? Słychać głosy więc nasi tam są – pomyślałam i ruszyłam cicho po schodach.
- Stój!!!! - usłyszałam z korytarza na dole. Na wszelki wypadek zatrzymałam się, choć za czorta nie wiem po co.

- Stój ty wywłoko, ty kreaturo, ty łajzo, ty nierządnico!!! Obcego chłopa ci się zachciało??? Ja cię zabiję, zaszlachtuję, uduszę, potnę i utopię! Ty ladacznico! - wrzeszczał głos nadal, choć nawet nie drgnęłam.
- Odwal się!! - odkrzyczał drugi głos, jakby młodszy – coś się uparła babo durna!!! Przecież żem nie wiedziała że on zajęty! Jego się czepiaj, nie mnie! I nie groź mi idiotko, bo przecież już raz mnie zabiłaś! Ile razy byś chciała mnie ubijać? To jednorazowy wyczyn, ty ciemna maso!
- Jednorazowy czy nie, to nie ważne, dość, że skuteczny!

-zachichotał głos starszy – ale ci niezłą dziurkę w biuście odpaliłam! Z takim felerem nie masz szans na kochasia.
- A ty myślisz że masz? - spytał głos młodszy – przecież się połamałaś tak, że aż ci kości klekoczą. Chłopy nie lubią gruchotów.
Stałam na schodach nieruchomo jak żona Lota, i nie mogłam
uwierzyć w to co słyszałam. Któreś z naszych tak się kłócą? O jakiegoś chłopa? Kurna, czy one zdurniały? Tak na forum, nie mogły poczekać? Przecież zaraz kończymy zajęcia? Już miałam zakaszleć dyskretnie by się uciszyły, gdy doszło do mnie zdanie, które podniosło mi owłosienie na głowie, i nie tylko!
- A tak na marginesie. Czy Konstantego gdzieś ostatnio widziałaś? - zagadał już spokojniej głos starszy.
- A wiesz że nie. Od kilkudziesięciu lat, jakoś go nie widuję, a ty?- odpowiedziała pytaniem na pytanie młodsza.
- Od wieków go nie widziałam, chyba mnie unika albo i co? - zastanawiała się starsza.
- No tak, my się tu obie chandryczymy o niego jak jakieś nawiedzone, a toto gdzieś się szlaja i ma w poważaniu nas obie! Przecież tak naprawdę to on winien! Ciebie puścił kantem, mnie wrobił w bigamię, a sam pewniakiem kolejną idiotkę duchową obrabia! Powinnyśmy mu obie wspólnie dać co mu się należy. Co ty na to? - zapytał spokojnie starszy głos.
- Jestem za! Niech się tylko pojawi! Obie mamy z nim rachunki do wyrównania, więc czas wypłacić należność! - zadecydował młodszy głos – a poza tym, Dorota jestem. Dla przyjaciół Dorcia!

- A ja Malagenia, dla przyjaciół Malcia. - odpowiedział głos starszy.
- Dłużej już nie mogłam! Ktoś wyraźnie robił mnie w konia i myślał że dam się nabrać!!!

 Już miałam stąpnąć po kolejnych schodach, drzwi otworzyć i ryknąć w głąb korytarza, że nabrać to nie mnie, gdy poczułam jakby ktoś otarł się o mnie, a za chwilę drzwi na parter się otworzyły się samoistnie.

Przeciągi? - zdziwiłam się bo na schodach wiatru nie czułam, za to znowu poczułam się nieswojo. Wolno zeszłam na dół i spojrzałam przez szybę w drzwiach na korytarz. Przy oknie ktoś stał, a że był pod światło, widziałam tylko obrys postaci.


Klasyczna konturówka – pomyślałam i strzeliłam migawką. Postać przy oknie odwróciła się profilem do mnie, a całością twarzy w głąb korytarza.

- Konstanty???!!!!- usłyszałam gromki głos w dwugłosie.

Mężczyzna konturowy znieruchomiał i po chwili wydał z siebie odgłos, coś jakby …o k...wa! Nie tu miałem zaparkować!

- Malagenia?!!, Dorotka?! A skąd wy tu.... i nie dokończywszy pytania ruszył biegiem w głąb korytarza.

- Dorcia! Z lewego go bierz, z lewego!! Łap drania! Łap łajzę niewierną!!! - rozlegał się głos starszy, w akompaniamencie stukotu butów.

Gapiłam się w drzwi, i to co zobaczyłam wstrząsnęło mną niczym tąpnięcie sejsmiczne o sile 100 czegoś tam.

Najpierw obok szyby przebiegło coś białego, a za białym coś czarnego! Chłop zniknął. Wyglądało, że zniknął tylko z moich oczu bo z korytarza głosy się niosły takie, że aż farba leciała ze ścian!-Melcia, Melcia, mam go! Trzymam! Szybciej bo się wywinie!! - wrzeszczał młodszy głos.


- Puszczaj bo mi głowę urwiesz! Odczep się babo! - krzyczał głos wyraźnie męski. Potem usłyszałam chlaśnięcie i ciąg dalszy męskiego biadolenia.

-Ałaaaaa! W twarz? w twarz??? Kobieta mnie bije... - i tu szloch niemęski jakby się rozległ.

- Od niej dostałeś po pysku, a ode mnie po mordzie! Ty amancie z Bożej łaski – do dialogu włączył się głos starszo-damski i po chwili rozległo się kolejne chlaśnięcie i kolejne...., Ałaaaaa!!!!

- Za co? Za co? - dopytywał się głos męski.

- Jeszcze się pytasz ty zdrajco? Za oszustwa matrymonialne, za bigamię, za zdradę i za ucieczkę, i że się tyle naczekałam, i że tatuś sierotą został! - wyjaśnił ze złością głos starszy. I jeszcze za to że do ślubu poszłam z nieswoim chłopem, że dałeś się zastrzelić przed nocą poślubną, że wdowę ze mnie w młodym wieku zrobiłeś, i że nikczemny byłeś i jesteś! - dodał głos młodszy. Masz szczęście że już nie żyjesz, bobyśmy cię ubiły jak sabakę, a tak, to tylko w konfesjonale w kaplicy szpitalnej cię zamkniemy, i nie licz że uciekniesz. Już my mamy sposób byś posiedział tam czas jakiś, i to bez bab!!!

Nie wytrzymałam. Ciekawość jadła mnie niczym mrówki Telimenę, więc uchyliłam cicho drzwi i wyjrzałam na korytarz.

Półmrok już panował, więc tylko w skąpym świetle zachodzącego dnia, zobaczyłam niewyraźne trzy postacie, Dwie kobiece, bo w kieckach długich, a trzecia wyglądała na faceta i to w kapeluszu!Patrząc na to pomyślałam.

Czyżby to Malagenia, siostra Dorota i Konstanty w formie duchów tu się zapędzili? Stare kąty powspominać przyszli? Dać sobie po razie za dawne czasy?

Wyglądało jednak, że obie damy się skumały, do jednej bramki grają i to do bramki Konstantego!


Skoro tak to biedny chłop! Co prawda menda, ale chłop! Co mógł poradzić że kochliwy był?

Schowałam się za gzymsik, i dalej fotki pstrykać! Malagenia w oknie, Dorota w welonie po korytarzu sunąca, Konstanty pod rękę z wdową, i Malagenia, i...., i nic więcej nie zrobiłam, bo drzwi z trzaskiem się otworzyły, i reszta rozgadanego, balansowego towarzystwa dołączyła do mnie.

- Cicho, bo się...., - chciałam powiedzieć że duchy się spłoszą, ale spojrzawszy w głąb korytarza nie dostrzegłam nikogo.

Wszyscy ucichli i spojrzeli na mnie pytająco.

- Bo się duchy przestraszą – dokończyłam, a całe towarzystwo wybuchnęło śmiechem.

- A może Kostusia spotkałaś? - zapytała Trenerka i zarechotała rozbawiona.

- Tak, i kazał was pozdrowić – zakomunikowałam z uśmiechem, że niby to taki żarcik jest.

A może to był i żarcik? Tylko kogo? Zajęcia okazały się udane, i każdy z kompletem fajnych fotek zameldował się na czwartkowych zajęciach. Co przynieśli pozostali balansowicze?

Sami zobaczcie (post poniżej), bo ja naprawdę już nie wiem czy żart to był, czy "trójkąt po przejściach" wrócił z zaświatów na sesję zdjęciową?

sobota, 29 października 2016

Relacja z zajęć w plenerze. Miało być słowem i obrazem razem, ale niestety, wszystko szlag trafił i poszło czort wie gdzie. Wiadomo że tego tu nie ma! Na powtórkę sił już nie mam!
Będzie albo wersja oszczędnościowa, albo w odcinkach.

Więc krótko. Plener w dawny szpitalu Księżnej Doroty.

Ekipa może nie wielka, ale za to chętna do łapania za aparat i do łapania duchów.

jedno i drugie obrodziło.

Zabraliśmy się do pracy wspólnie

a następnie każdy poszedł sobie gdzie chciał, i robił co chciał.


Choć prawdę pisząc, w duchy budowla nie była zaopatrzona odpowiednio, i te dwa co nam się dostały, to na tyle aparatów trochę było mało. jednak każdy jakoś usiłował zaistnieć czymś innym więc wyszło nam to co wyszło!

Myślę, że nie najgorzej było! Duchy z sesji zadowolone były, choć przemarzły w tych zwiewnych szmatkach, a my łapiąc ich w obiektywy rozgrzaliśmy się wystarczająco.

A oto rezultaty łapanek.


 

 

 

 

 

 


To tyle w kwestii żywych i duchów:)

poniedziałek, 17 października 2016

"Biegnę, pędzę, lecę" ..., zadanie domowe pędem doniesione. Już choćby z tego tytułu, powinno zadanie zaliczone być, ale niestety, formą zapisaną kazano dostarczyć.

Tak też każdy z pamięcią dodatkową w torbie przyszedł i ruch tam zapisany doniósł. Różny to był ruch. Rozmazany długim czasem, zamrożony krótkim, wyłapany na niebie, na szosie, na gałęzi, w wodzie, itd, itp. 

A jak to wyglądało? Ano tak.

 

 

 

 

 

 

 

I koniec wycieczki ruchowej! Teraz można już spokojnie przysiąść i odsapnąć po wysiłku:)

do zaklikania za tydzień:)))

 

 

 piątek, 07 października 2016

 Cateringu Lucynkowego nie było, bo i Jej nie było. Czwartek bez słodkości i bez konsumpcji przeszedł, ( :( ), ale za to z innymi nowinkami. 

Po pierwsze, doszły dwie nowe dziewczyny chętne do zwalniania migawki w wiadomym celu (czytaj .., robienia super fotek i nie koniecznie tylko słit focie).

 

Po drugie, (no nie! swojego pomieszczenia nie dostaliśmy! aż tak dobrze nie było), zadania domowe oglądaliśmy na ekranie duuuużym, i to dzięki rzutnikowi!!!! Znaczy się..., rzutnik nam podesłano!

Faktem jest, że jakość zdjęć wyświetlanych na ekranie nie urywała zadków, ale chyba nie do końca rozgryźliśmy oprogramowanie, i na kolejnym (o ile rzutnik nadal dostępnością się wykaże) spotkaniu, pogmeramy, co by poprawić doznania wizualne!

Tak czy siak, oglądania było tyle, że na zrobienie tematu zajęć brakło czasu! "Lecę biegnę, pędzę" wyhamowało, więc domowo zajmować się tym zagadnieniem będziemy.

Czas przynależny na zajęcia został zeżarty przez "Kamienie" i "Sztućce".

Tematy ciekawe, i niezłe też prace doniesiono. Balansowicze się postarali, i na poważnie, i z przymrużeniem oka tematy potraktowali.

A jak nam to wyszło? Jak na mój gust, to nieźle. Może nie mistrzostwo formuły pierwszej, ale przecież my jesteśmy dopiero na etapie pokonywania zakrętów fotograficznych dróg i bezdroży, więc wszystko jeszcze przed nami! Się uczymy:))

Więc na tej drodze życzcie nam przyczepności i szerokości, byśmy mogli dojechać do mety, którą jest... ,

DOBRA FOTOGRAFIA

A póki co to...., kamienie i sztućce:)

zapraszamy!

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

Kamienie, kamyczki, kamolki, łyżki, łyżeczki, noże, nożyki, widelce i widelczki! Jednym słowem...,

Sztućce..., przedmioty potrzebne do konsumpcji, i nie tylko. Bo taką łyżką, można w piaskownicy pogrzebać, widelcem kapsel z buteleczki piwnej odłupać, nożykiem otworzyć konserwę zaspawaną, a małą łyżeczką choćby kopertę otworzyć, o ile komuś jeszcze listonosz koperty przynosi.
Całość zaś można przed obiektywem złożyć i zwolnić migawkę! Niekiedy niezłe wariacje w tym temacie mogą się uwiecznić:))))

A kamole? Cóż..., sami wiecie do czego mogą posłużyć, nam robiły za modeli, a że to bractwo mało ruchliwe było, nie wierciło się, to i za ostrością nie trzeba było gonić:)

Trochę mi się dzisiaj rozgadało, ale..., czasami człowiek musi, inaczej się udusi!!! tak więc, dzięki waszej cierpliwości się nie udusiłam, i na kolejną relację z zajęć "Balansowiczów" liczyć można.

A kolejne spotkanie ho, ho, ho!!!! Będzie w pomieszczeniach takich, co to może i Białą Damę spotkamy?

Mamy wychodne, i to jakie???

Ale to już inna bajka, na którą zapraszam za tydzień! :)

sobota, 01 października 2016

Wszystko wróciło do normalności i to za sprawą Lucynki, i jej nas dokarmiania! Babeczki blondynki i murzynki spoczęły na stole, by za chwilę zmienić miejsce spoczywania na bardziej przytulne, czyli nasze brzuszki! Że smaczne były nie muszę dodawać, bo nasz Lucynkowy katering zawsze jest na sześć!

Ale żeby nie było że my tylko te babeczki, to powiem, że zadanie domowe też żeśmy przeglądali, i omawiali.

Żeby nie być gołosłowną, dowód na prawdziwość słów,

poniżej!

Każdy oddał do przeglądu to co spłodził w temacie Mokre-Suche i a jakie te płody były, czy dobre, czy ot, takie sobie, oceńcie sami.

Oto nasze suche zmoczone!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

I takie to moczenie suchego było. Dobre? Myślę, że najważniejsze, że zadanie odrobione, i to z przyjemnością, a to już wiele!

Gdy zakończyliśmy zaliczanie zadania, na tapetę poszły kamole, które były kolejnym naszym zadaniem.


Pracowaliśmy uczciwie! Aparaty się grzały, my się świetnie bawiliśmy, a co z tego wyszło?

Zapraszamy za tydzień w odwiedziny! Na pewno zaliczenie kamienne będzie, bo temat choć "twardy" jak kamień, to go ugryźliśmy, a przy tym uzębienie pozostało nie naruszone!

Kochani, więc do ..., za klikania!


poniedziałek, 26 września 2016

"Recykling" się zapanoszył w pałacu, i wejść trudno było, i wyjść, (bo to zagraniczni goście chadzali, więc tubylcy utrudnienia mieli), ale daliśmy radę! "Państwo" zadowoliło się komnatami, my podziemia zajęliśmy, więc jakoś udało się bezkolizyjnie zaistnieć!


Za to Trenerka na pomysła wpadła (rodem z tych "eureka"), i po raz pierwszy mieliśmy dość miejsca by pracować. Wyprowadziliśmy sprzęt i rekwizyty na korytarz, i ..., i można było wreszcie bez ścisku popstrykać!!!


I tak to po podziemiach rozchodziły się głosy rozmów, trzask zwalnianych migawek, dyskusje, spory, jednym słowem..., zajęcia sekcjo balans trwały.

- Kochani!, dzisiaj postarajcie się ruszyć nie tylko wyobraźnią, ale i oświetleniem! - usłyszeliśmy dobrą radę Trenerki!

Więc ruszyliśmy i jednym i drugim!


Zabrano się uczciwie do pracy, a że miejsca było sporo, więc pstrykano z różnych kątów, nie tylko z czterech!I wszystko szło jak należy, gdy ....


gdy padło pytanie...., a dlaczego robimy kamole, jak kamole za jakiś czas dopiero robimy? dzisiaj "mokre-suche"!

I faktycznie, zamiast mokrego, suchego, może być płynnego, na pudle, pięknie oświetlone leżały sobie kamole dwa!

Kamole były nawet ładne, Kolega z poświęceniem wielkim je przytargał, ale ..., ale nie szkodzi. jak przyjdzie ich czas, będą jak znalazł! Nie psują się więc mogą poleżeć! Uspokojeni taką wizją, zmieniono obiekt fotografowany. Na pudle stanęła szklanka. Dla optymistów "do połowy pełna", dla pesymistów, "do połowy pusta". Każdy wybrał opcję która mu leżała, i aparaty poszły w ruch!


a może tak zrobimy jakiś ruch? - padło pytanie i zaczęło się lanie!!!

jedni polewali, inni pstrykali, a potem była zmiana i inna była lana.

Jedni polewali, inni się przyglądali, jeszcze inni pstrykali tym co się przyglądali, potem oglądali to co napstrykali, i..., jednym słowem.., jak to na zajęciach fotograficznych się dzieje. Wszyscy zajęcie mają!

Polewano, mokre i suche (z przewagą mokrego) uwieczniano, a co z tego wyszło, zobaczymy w kolejny czwartek.

Ale w czwartek nie tylko wyniki tego spotkania będziemy oglądać! Będą też zdjęcia z krótkiego wieczornego wypadu w plener, czyli.., pałac książęcy w kolorowych światłach. Na pewno będzie co oglądać, bo ładnie się gmaszysko prezentowało, więc już dzisiaj zapraszam na kolejną wizytę. Nasz blog jest do waszej dyspozycji:))))

do zaklikania!!

piątek, 16 września 2016

Sekcja wyraźnie się odmładza! Na kolejne czwartkowe spotkanie przyszło sporo młodziaków. I dobrze! Średnia  mocno się podniesie i pokoleniowa tolerancja także zyska na aktualności. Jednym słowem..., balansowiczów coraz więcej, i co raz młodsi są! 


A po za tym to normalka. Omawianie spraw bieżących, uciszanie rozgadanych młodzików, pobudzenie do aktywności znudzonej starszyzny i oczywiście ..., Zadanie Domowe! Kto co zrobił, kto czego nie zrobił, co kto sknocił, a komu wyszło jak diabli!


Upchani jak przysłowiowe sardynki w puszce, z nosem w małym ekraniku, ze wzrokiem przeciskającym się pomiędzy plecami siedzących przed wzrokiem tych z dalszych miejsc (delikatne nawiązanie to ciasnoty i braku pomieszczenia dla fotografujących), oglądaliśmy swoje i innych widzenie Żagańskiego Jarmarku.

Jak zwykle (ale to nie dziwota), największym powodzeniem cieszyło się koło z wagonikami, co to z nich można było oglądać stragany i naród z wysoka. Jak jeszcze wieczorową porą podświetliło się to ustrojstwo, to nader ładny widoczek przedstawiało. No to żeśmy pstrykali z różnych miejsc i pozycji. 

Obiektywy kierowano w różne strony. Jednych "brało" kolorowe światło, innych ludzie tuptające dzielnie w upale, innych sprzedający, innych kupujący, jednym słowem... , każdy coś tam dla siebie znalazł. A co znalazł, to i doprowadził na czwartkowe zajęcia i pokazał na zaliczenie. zadanie domowe zaliczyli wszyscy, a co kto doniósł? Ano to co poniżej!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I to na tyle w temacie Jarmarku Michała. Mamy nadzieję, że miło spacerowało Wam się z naszymi kadrami. Pewniakiem za rok, spotkamy się pod ratuszem przy kolorowym kole:)

A póki co, do zaklikania za tydzień:)

niedziela, 11 września 2016

Wakacje 2016 przeszły do przeszłości. Koniec zabawy, czas na pracę! Pierwsze spotkanie już za nami. Nie wszyscy dotarli i pewniakiem jeszcze gdzieś się szwędaczą po kraju lub poza nim, ale spoko, dojadą i dotrą.

Pierwsze powakacyjne spotkanie to powitanie nowych członków sekcji, przywitanie starych Balansowiczów, odczytanie programu na tego roczne zajęcia, i snucie planów co i jak. Się snuło, się witało, i się wspominało.

Zmian nie wiele. Zajęcia w innych dniach tygodnia (jeszcze uzgadniane), ale póki co, spotykamy się w czwartki, tyle że nie o 16.30, lecz o 18-tej.

Program na zajęcia mocno rozbudowany, więc dla tych co nie do końca przyswoili tekst na spotkaniu, i dla tych co ich nie było, wstawiam całość do przeczytania i odnotowania w pamięci głów własnych, komputera, lub jakiegoś innego pendriva.  Wybór należy do was:). Ważne by przeczytać i się zastosować!


WRZESIEŃ 2016
8.09.2016
Przedstawienie planu od września do grudnia.
Zgłaszanie swoich własnych pomysłów do planowania zajęć.
Zapoznanie się z twórczością wakacyjną uczestników.
ZAD.DOM.
Przygotowanie obszernego reportażu z uroczystości Jarmarku Michała.

15.09.2016
Powtórka materiału z podstawowych zasad z obsługi aparatu: przysłona, ISO, czas, budowa aparatu itp.
Rozeznanie grupy w aktualnych konkursach fotograficznych.
Zapoznanie się z pracą domową.
ZAD DOM.
Wykonanie własnej wizytówki.

22.09.2016
Temat zajęć: "SUCHY, MOKRY", własna interpretacja zadania w pracowni fotograficznej.
ZAD.DOM.
Samodzielna praca, przygotowanie 3 fotografii z tematu: SUCHY, MOKRY.
Wyznaczenie osób do prezentacji cyklu "MOI MISTRZOWIE".

29.09.2016
Temat zajęć: "Kamień na kamieniu". Kompozycja fotograficzna z wykorzystaniem kamieni.
Przegląd prac domowych.
Prezentacja własnych inspiracji fotograficznych przez uczestników-cykl całoroczny. "MOI MISTRZOWIE, MOJE KADRY, MOJE KOLORY". Poszukiwania ciekawych kierunków artystycznych.
ZAD. DOM.
Zestaw codzienny, sztućce na moim zdjęciu. Zachowanie czystej i prostej formy kompozycji. Wykonanie kompozycji statycznej.

PAŹDZIERNIK 2016
6.10.2016
Prezentacja zadania domowego.
Temat zajęć: "Lecę, pędzę, biegnę". Przedstawienie człowieka w ruchu. Przygotowanie techniczne uczestników do samodzielnego wykonania fotografii w ruchu z efektem rozmycia lub zatrzymania ruchu.
ZAD. DOM.
Wykonanie samodzielnie zadania: " Lecę, pędzę, biegnę".

13.10.2016
ZAD. DOM. "RUCH" - kadr abstrakcyjny. Zadanie realizowane w naszej pracowni fotograficznej.
Teoria: praca z aparatem w trybach: M, AV, TV, P - omówienie zasad pracy.
Praca z aparatem w trybie manualnym.
ZAD. DOM.
Wykonanie własnej abstrakcji fotograficznej.

20.10.2016
Prezentacja zadania domowego.
Temat zajęć: "Cień w fotografii cz-b". Wykonanie ćwiczenia ze szklanką wody- uwzględnienie, kadru, ustawień aparatu
w trybie M, kompozycja prosta z przewagą cienia.
Co daje nam fotografia cz-b?
Co powoduje, że drzemie w niej siła?
ZAD. DOM.
Poszukiwanie idealnego kształtu w świecie fotografii cz-b. KOŁO, OWAL. Własna interpretacja zadania.

27.10.2016
Temat zajęć: "ŁATWE, TRUDNE, NIEOSIĄGALNE".
Jaka jest nasza wiedza z zakresu fotografii ogólnej, o czym już wiemy, co wymaga powtórki,
jak przygotowujemy się do pracy z aparatem w studio czy plenerze? Praktyczne wskazówki.
ZAD. DOM.
"TRYPTYK EMOCJI". Fotografia cz-b twarzy sfotografowana w trzech charakterystycznych emocjach, grymasach.
UWAGA!!! Zadanie wykonane przy pomocy statywu, z jednego miejsca, poklatkowo, jeden model, jedno ustawienie światła, technika cz-b.

LISTOPAD 2016
3.11.2016
Temat zajęć: " STATYW MOIM PRZYJACIELEM JEST". Jak wykonać fotografię na długim czasie, informacje praktyczne i techniczne, żeby wykonać zdjęcia architektury Żagania nocą.
ZAD. DOM.
Wykonanie pocztówki Żagania nocą z elementem architektury.
Wyznaczenie kolejnych osób do cyklu "MOI MISTRZOWIE".

10.11.2016
Temat zajęć: "MOI MISTRZOWIE, MOJE KADRY, MOJE KOLORY".
Prezentacja ulubionych artystów, przez uczestników.
Przegląd prac domowych.
ZAD. DOM.
"KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE", przedstaw to na zdjęciu.

17.11.2016
KUBISTYCZNY wymiar fotografii, kreatywna zabawa fotograficzna, BRYŁA +KOLOR.
Praca na zajęciach oraz zad. dom. (przedmioty tj. piłka, tuba, kostka Rubika itp.)

24.11.2016
Temat zajęć: "Dłonie, które mówią własnym językiem". Ważne, aby przedstawić ciekawe ułożenie i zakomponowanie samych dłoni na zdjęciu. Dłonie i ich cień tzw. wariacje artystyczne.
Przygotowanie materiałów na grudniową wystawę.

GRUDZIEŃ 2016
1.12.2016
Oprawa prac fotograficznych na naszą wystawę.

8.12.2016
Przygotowania do wystawy, oprawa i ekspozycja prac kursantów.

16.12.2016
Wernisaż SEKCJI FOTOGRAFICZNEJ.
Podsumowanie naszej półrocznej pracy.


Jak widzicie, nudzić się nie będziemy, a wyobraźnię rozgrzejemy do czerwoności!!!

By tradycji stało się zadość, dwa kolaże z powakacyjnego spotkania.

Jak widać, płaczu po wakacjach nie było:)

A nowy narybek jest naprawdę młody:)))

A więc, ZACZYNAMY!!!! :))))

18:35, sekcjabalans
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3